Říha-yachting

Dovolená na jachtě

O nás

Mé jméno je Mojmír Říha a mou životní vášní se už před lety stal jachting. Vše začlo asi v mých 14 letech kdy jsem začal serfovat na Lipně. V těch letech jsem už pokukoval i po kajutových plachetnicích a přijal s radostí každou příležitost nechat se svézt.

Po vojně v roce 2001 jsem složil zkoušky vůdce malého plavidla (VMP) a koupil si první 6m dlouhou jachtu Jeanneau Flirt, kterou jsem po roce začal na Lipně pronajímat. V roce 2004 jsem loď prodal a koupil větší 7,6m dlouhou Jeanneau Sangria. Na podzim roku 2009 jsem loď prodal a do společnosti přijal další dva kamarády Mirka a jeho syna Radka Siudu. S Mirkem jsme koupili 7,5m dlouhou loď FFA 25, která má za sebou úspěšnou sezonu 2010.

Také od roku 2006 rád jezdím na moře převážně Chorvatský Jadran, od roku 2009 se mnou jezdí i Mirek s Radkem. Každoročně plánujeme různé akce převážně plavby po Chorvatských ostrovech, Orlické přehradě atd., rádi přibereme kohokoli do posádky někdy i několika lodí. Naším přáním je postupem času vytvořit partu lidí, kteří se stanou našimi kamarády a budou si s námi plnit své cestovatelské a jachtařské sny.


Naše motto:

spolehlivost, slušnost, kamarádský přístup s atmosférou rodinného podniku.Netradiční zážitky